Lapse kandmise aeg on imeilus aeg, siiski esineb paljudel rasedatel alaseljavalu, pingeid õlavöötmes, kõht muutub raskeks jne. Et neid kaebusi vähendada võib olla vajalik pöörduda füsioterapeudi juurde. Koos vaadatakse üle õigeid kehaasendeid, vajadusel koostatakse spetsiaalne terapeutiliste harjutuste kava ja õpitakse selgeks korrektsed tehnikad. Füsioterapeut oskab anda soovitusi edasisteks rasedusaegseteks treeninguteks.
Peale rasedust ja sünnitust on mõistlik taas konsulteerida füsioterapeudiga, et leida sobivad meetodid taastumiseks. Raseduse jooksul muutub kehahoiak, nõrgemaks muutuvad nii korsetilihased, tuharalihased kui ka vaagnapõhjalihased ja võivad tekkida sümptomid nagu alaseljavalu, uriinilekked, valulik vahekord. Koos füsioterapeudiga leitakse sobivad harjutused, et taas oma lihaseid tunnetama hakata ning taastada raseduseelne vorm sh lame kõht 🙂
Füsioterapeut on abiks, et leida sobivad igapäevased asendid, tehnikad ja harjutused, treeningkoormus ning spordiala. Ühtlasi oskab füsioterapeut nõustada ka nt toitumise ja keisriarmi taastumise osas.